odstranenie koznych vyrastkov

Základná charakteristika

  • Moderná RF (rádiofrekvenčná) koagulácia
  • Vysoká efektivita
  • Cenová dostupnosť
  • Časová nenáročnosť

Kožné prívesky (Fibromata mollia pendulantia) sú nezhubné kožné útvary spojivového tkaniva. Najčastejšie sa vyskytujú vo vyššom veku v oblastiach zvýšeného trenia, ako sú krk, podpazušie či slabiny. Sú to drobné, mäkké, často stopkové kožné výrastky farby kože. Vyskytujú sa u oboch pohlaví, ako u mužov, tak aj u žien, pri genetickej predispozícii ich možno nájsť aj u mladších jedincov. Veľkosť fibrómov varíruje od drobných rozmerov až do veľkosti šošovice či fazule. Zvyčajne bývajú mnohopočetné, môžu sa však vyskytovať izolovane, vtedy spravidla nadobúdajú väčší rozmer. K najpoužívanejším technikám odstránenia kožných výrastkov patrí koagulácia a laserová terapia. Laserové prístroje umožňujú vysoko efektívne odstrániť neželané výrastky, ich nevýhodou je však privysoká cena za zákrok. Koagulačné metódy využívajú elekrokoaguláciu alebo modernejšiu metódu RF koagulácie.

  • Pre všetkých, ktorým v bežnom živote prekážajú nepríjemné kožné výrastky na koži

Elektrokoagulácia využíva účinky vysokofrekvenčného prúdu na cielenú deštrukciu tkaniva. RF koagulácia je zase založená na účinku rádiofrekvenčných (RF) vĺn slúžiaca na odstránenie drobných výrastkov a nedokonalostí kožného povrchu či niektorých cievnych lézií.

Prednosťou RF koagulácie je predovšetkým menšie poškodenie okolitého tkaniva, kratší čas hojenia, minimálne riziko jazvenia či iných vedľajších efektov a excelentný kozmetický výsledok zodpovedajúci laserovému ošetreniu.

Prečítajte si tiež

MAMINKA_170904_s01
MAMINKA_170904_s94
MAMINKA_170904_s95
MOJE_ZDRAVIE_171012_s01
MOJE_ZDRAVIE_171012_s12
MOJE_ZDRAVIE_171012_s13
MOJE_ZDRAVIE_171012_s14